f www seo rwd =

 

510 641 349

biuro@webster-studio.pl

System responsywny jest rozwiązaniem umożliwiającym prawidłowe wyświetlanie strony na urządzeniach mobilnych takich jak tablety, smartfony czy inne urządzenia o niskiej rozdzielczości.

To właśnie system responsywny (ang. RWD - Responsive Web Design) odpowiada na problem dostępności strony na różnych urządzeniach.

Strony z systemem responsywnym

Strona z systemem responsywnym jest elastyczna – dopasowuje swoją strukturę do szerokości urządzenia na którym jest wyświetlana. Dobrze wykonana strona z systemem responsywnym dopasowuje swoją zawartość wraz ze zmianą szerokości obszaru wyświetlania. Dla każdej rozdzielczości zawartość strony powinna być tak dopasowana aby nie było problemów z przeglądaniem strony. Trzeba również zwrócić uwagę na inny sposób nawigacji – na komputerze stacjonarnym operujemy klawiaturą i myszką, na smartfonie jest to już tylko wskaźnik bądź palec – kliknięcia myszką zastępuje nam uderzenie palca. Trzeba więc zadbać o prawidłową wielkość i położenie elementów.

Narzędziem które pomaga w sprawdzaniu poprawności wersji responsywnej jest Google Page Speed Insight. Warto mieć na uwadze, że wersja mobilna a responsywna to nie to samo.

Jak sprawdzić czy strona www ma system responsywny ? Zapraszamy na www.webster-rwd.pl .